6 Temmuz 2017 Perşembe

TASFİYE TEHDİDİNE KARŞI; TPAO Genel Müdürlük Binasında Yapılan Oturma Eylemi Sona Erdi!..

EYLEM SONA ERDİ
Enerji Bakanlığı'nın randevu talebimizi kabul ederek Merkez Yöneticilerimizi Bakanlığa davet etmesi üzerine, TPAO Genel Müdürlük binasında  yapılan oturma eylemine son verildi.
En stratejik kuruluşlarımızdan birisi olan Türkiye Petrolleri'nin tasfiyesine yol açacak plan devreye sokulmuş, kuruluşun küçültülmesi için düğmeye basılmıştır.
Ülkemizin en stratejik kuruluşlarından biri olan Türkiye Petrolleri'nin, kurulduğu günden bugüne kendi bünyesinde yürüttüğü, saha hizmetleri faaliyetlerinin TPIC'e (Turkish Petroleum International Company) devredilme süreci, işçinin bu konudaki görüşü alınmaksızın resmen başlatılmıştır. Kuyu tamamlama, sondaj, workover ve jeofizik operasyonlar gibi birçok saha hizmetinin, taşeron şirket TPIC'e devredilmesi şeklinde alınmış olan karar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı tarafından imzalanmış ve Bakanlar Kurulu'na intikal etmiştir.
Bu aşamaya gelene kadar; konuyla ilgili Sendikamız tarafından bir dosya hazırlanarak, görüşümüz konunun muhataplarına iletilmek istenmiş olmasına rağmen, Enerji Bakanlığı randevu talebimizi karşılamamıştır. Bugün, Türkiye Petrolleri işçileri TP'nin küçültülerek güçsüz bir şirket haline gelmesine yol açacak bu önemli kararla ilgili seslerini duyurmak için, Türkiye Petrolleri Genel Müdürlük binasında oturma eylemi başlatmışlardır.
Sabah saatlerinde Ankara'da bulunan Türkiye Petrolleri Genel Müdürlük binası önüne gelen Genel Merkez Yöneticilerimiz, Şube Yöneticilerimiz ve üyelerimiz, eylemlerine Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar'ın konuşmasıyla başlamış, Adıyaman Şube Başkanımız Ali Tirpan'ın basın açıklamasını okumasından sonra TP Genel Merkez binasına girerek Genel Müdürlük katında oturma eylemi başlatmışlardır.
İlerleyen saatlerde, Enerji Bakanlığı'nın randevu talebimizi kabul ederek Merkez Yöneticilerimizi Bakanlığa davet etmesi üzerine, TP Genel Müdürlük binasında yapılan oturma eylemi sonlandırılmıştır.
Petrol-İş Sendikası ve Türkiye Petrolleri işçisinin, Türkiye Petrolleri'nin küçültülmesi ve zayıflatılmasına izin vermeyeceği bilinmelidir. Bu karar geri alınana kadar mücadelemiz sürecektir. (KAYNAK: PETROL-İŞ, 06 Temmuz 2017)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder